Większość Polaków w Southampton jest zapracowana. Na tyle, że nie są w stanie gotować sobie codziennie obiadów. Naprzeciw temu wychodzą im liczne firmy cateringowe, które oferują dostawę świeżego jedzenia do domu. Przyjrzyjmy się pokrótce ofertom tych firm i zobaczmy, czy są one atrakcyjne dla osób mieszkających i pracujących za granicą w Wielkiej Brytanii.

Wybór jest całkiem niezły. Możemy wybierać z kilkunastu ofert różnych dostawców. Większość z nich posiada standardowe plany oparte na ilości kcal w posiłkach zawartych w ciągu dnia. I z tego powodu mamy plany typu: 1500 kcal, 1750 kcal, 2000 kcal , 2500 kcal lub więcej dla osób trenujących. Cena tych planów rośnie wraz z wzrostem kaloryczności posiłków.

Większość dostawców ma także w swojej ofercie specjalne plany żywieniowe. Do tych specjalnych planów należą np. plany bezglutenowe, bezlaktozowe, oczyszczające. Wszystko to w odpowiedzi na rosnące potrzeby konsumentów. Konsumenci potrzebują coraz bardziej skomplikowanych dań, dużej rotacji typów posiłków, aby były niestandardowe i spełniały wymagania nawet tych bardziej wysublimowanych podniebień.

Niektóre z firm mają w swojej ofercie także lunche. Oznacza to, że jeśli nie potrzebujemy zamawiać jedzenia na cały tydzień, a tylko na lunch, możemy dostać pyszny lancz z dostawą do biura. I nie trzeba będzie już więcej rozkminiać co zjeść w pracy. Decyzja ta zostanie podjęta za nas a my będziemy mogli skupić się na istotnych dla nas celach biznesowych.

Jedzenie dowożone jest zazwyczaj przez 5 dni w tygodniu, podczas dni roboczych. Oznacza to, że podczas weekendów będziemy musieli zadbać o swoje pożywienie sami. Także koniecznie może być zapolowanie na dzika lub inną zwierzynę. Niektóre z firm cateringowych jednak oferują dowożenie jedzenia przez 7 dni w tygodniu. Dlatego wszyscy ci, którzy absolutnie nie chcą robić sobie samemu jedzenia będą z tego powodu wniebowzięci.

Jeśli chcesz bardziej skomplikowane smaki, możesz także skorzystać z oferty cateringowej restauracji. Jednak taka opcja jest już znacznie droższa i będzie kosztowała Cię kilkaset funtów miesięcznie więcej. Jednak potrawy przygotowywane w restauracjach będą znacznie lepsze niż te od firm cateringów dietetycznych. Bo jak sama nazwa wskazuje, cateringi te są dietetyczne a dietetyczne jedzenie jest zazwyczaj niedobre. Także jeśli nie chcemy tracić kilogramów zarzynając się dietą, skorzystajmy z cateringów restauracyjnych, bo oferują one lepsze potrawy.

Dostawa jedzenia do domu w Southampton

Post navigation


One thought on “Dostawa jedzenia do domu w Southampton

  1. Dwa lata temu pojechałem do rodziny w Anglii. Pierwsze co zrobiłem jak wyszedłem z lotniska to poszedłem do pobliskiego hipermarketu kupić coś do jedzenia. Myślałem że jak dotrę do rodziny to sobie coś podgrzeję i zjem na ciepło. Kupiłem sobie jajka w puszce, które po otwarciu przyprawiły mnie prawie o zawał. Potem uznaliśmy że zamówimy obiad w jednym z pobliskich bistro. To co nam przywieźli było obrzydliwe. Odradzam kupowanie gotowego jedzenia. Lepiej je sobie zrobić samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *