Nie samą pracą człowiek żyje. Dlatego przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje Londynu, Watro zwiedzić te miejsca. Większośc polaków na wyspach stale jest w dwóch miejscach. W pracy i w domu. My chcemy to zmienić i podać propozycje na ciekawe weekendowe wyjścia. 

Na początku trzeba odwiedzić oczywiście parlament. To tam znajduje się najsłynniejszy symbol Londynu – Big Ben. Spod Big Bena widać London Eye, dlatego warto skierować się tam jako kolejny punkt naszej wycieczki. Z London Eye widać panoramę całego Londynu. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Kolejki są bardzo długie, oraz sam wjazd nie należy do najtańszych (kilkanaście funtów). Jeśli masz te kilkanaście funtów to naprawdę warto bo widok jest niezapomniany. Po wjechaniu na górę i zjeździe w dół, radzimy skierować się do British Museum. Oglądania jest tutaj naprawdę dużo. Muzeum to jest jednym z najlepiej zaopatrzonych muzeów na świecie. Znajdują się tam eksponaty z całego świata. Kultura egipska, grecka, no dosłownie cała historia świata w zasięgu ręki. Jeśli chodzi o muzea, naprawdę warto wybrać się do Museum of London. Prezentuje ono historię Londynu w wyjątkowy sposób. Zobaczysz w nim wszystkie wcielenia stolicy Wielkiej Brytanii. Naprawdę polecamy to muzeum bo zazwyczaj nie ma w nim zbyt wielu turystów a jest bardzo ciekawe. Jeśli interesuje was sztuka, zapraszamy do National Gallery. Znajdziesz tam większość największych dzieł znanych artystów malarzy. Galerię tą najlepiej zwiedzać w dni robocze, wtedy unikniemy tłumów.

Bardzo fajnym muzeum jest też Natural History Museum. Jest to muzeum historii naturalnej. Znajdziemy tam wszystko, co związane z naturą na przestrzeni dziejów. Czyli np. dinozaury.

Skieruj się także do muzeum sztuki, gdyż naprawdę jest wyjątkowe. No. To by było na tyle. Londyn ma naprawdę wiele do zaoferowania pod kątem rozrywki, wystarczy tylko nieco się postarać i poszukać. Na początku radzimy właśnie zacząć nasze poszukiwania od muzeów.

Atrakcje Londynu

Post navigation


One thought on “Atrakcje Londynu

  1. Brzmi ciekawie zwłaszcza że nigdy mnie do Londynu nie ciągnąłem i zawsze uważałam że tam jest ponuro zimno i mokro. Teraz widzę że się myliłam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *