Wyprawa do Anglii wiąże się najczęściej z zamiarem pozostania tam w celach zarobkowych. Właśnie dlatego bagaż osoby, która się tam wybiera nie może zawierać jedynie ubrań i aparatu fotograficznego. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które będą niezbędne podczas stawiania pierwszych kroków na obczyźnie.

Dokumenty

To najważniejsza rzecz, jaką powinniśmy zabrać. Bez dowodu tożsamości nie znajdziemy pracy, nie wynajmiemy mieszkania, nie założymy konta w banku, nie zrobimy kompletnie nic. Weźmy dowód osobisty, paszport, prawo jazdy – to jest uwzględniane.

Nie zapomnijmy też o EKUZ. To Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jeśli nie wykupimy dodatkowego ubezpieczenia to właśnie ten dokument pozwoli nam na korzystanie z usług służby zdrowia poza granicami naszego kraju. Dzięki EKUZ będziesz mógł leczyć się nie ponosząc żadnych kosztów. Co ważne, karta ta jest wydawana bezpłatnie w najbliższym punkcie NFZ.

Do dokumentów zaliczmy również CV. Nasz zawodowy życiorys spisany w odpowiedni sposób na kartce papieru jest niezbędny, jeśli chcemy szukać pracy. CV wydrukujmy w kilku egzemplarzach, napiszmy je po angielsku. Jeśli posiadamy jakieś certyfikaty ukończonych szkoleń czy kursów to również warto je zabrać. Może nie zostaną one uznane w UK, ale przynajmniej pracodawca będzie miał szansę dowiedzieć się, jakie dodatkowe kompetencje posiadamy.

Pieniądze

To kolejna rzecz, o której nie można zapomnieć. Wiele zależy od naszej sytuacji. Jeśli mamy gdzie mieszkać i w UK czeka już na nas praca to wystarczy na początek około 200 funtów. Jeśli jedziemy „w ciemno” to należy mieć przynajmniej pięciokrotność tej kwoty. Musimy wiedzieć, że zarządcy nieruchomości zażądają od nad opłaty czynszu za miesiąc z góry, nie wiadomo też jak szybko otrzymamy intratne zatrudnienie.

Głowa

Tak, głowa to podstawa. Znane jest przecież przysłowie „mieć łeb na karku”. Przyda nam się on jak nigdy wcześniej. W głowie warto posiadać chociażby podstawy języka angielskiego, by porozumieć się w obcym kraju w kwestiach podstawowych. Znajomość języka zwiększy również nasze szanse na otrzymanie dobrej pracy.

Pamiętajmy, że na obczyźnie radzą sobie tylko silne osobowości. Warto mieć plan działania i zawsze się go trzymać. Do Anglii wyjeżdżamy przede wszystkim w celach zarobkowych. Załóżmy więc sobie kilkuletni plan i podążajmy w celu jego realizacji. Tęsknota, wyobcowanie i samotność to uczucia, które towarzyszą na początku praktycznie każdemu jednak z czasem Anglia staje się drugim domem. Nie bez powodu coraz więcej Polaków zostaje tam już na stałe i ani myśli wracać do Polski.

Co zabrać jadąc pracować w UK?

Post navigation


One thought on “Co zabrać jadąc pracować w UK?

  1. W tym przypadku butelka ze zdjęcia jest bardzo wskazana. Może być mały problem przy odprawie ale co tam raz się żyje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *