Możliwości na mieszkanie jest wiele. Czasami zapominamy o niektórych opcjach. Dlatego przedstawiamy tutaj najpopularniejsze opcje na mieszkanie w UK. 

1. Hotel

Hotele są drogie. I bardzo ładnie urządzone. Jeśli masz dużo pieniędzy, potrzebujesz krótkiego pobytu i chcesz przeżyć go w komforcie, skorzystaj z hotelu. Najlepiej zarezerwuj go zanim jeszcze wyjedziesz z polski. Wtedy przyjedziesz już na gotowe i nie będą cię czekały żadne niespodzianki związane z tym, że nie ma wolnych miejsc albo inne podobne historie. Wiadomo, najdrożej jest w Londynie. Im dalej od niego, w mniejszych miastach ceny hoteli robią się całkiem-całkiem przystępne.

2. Bed and breakfast

Noclegi podobne do hoteli, jednak ze śniadaniem wliczonym w cenę. Całkiem niezła opcja, bo standard tych pokoi jest bardzo zbliżony do tych hotelowych. Wszelkie udogodnienia też są takie same jak w hotelach. No i mamy śniadanie rano.

3. Hostele

Prawie jak hotele, z tą drobną różnicą, że jeden pokój może zajmować kilka osób. Na przykład cztery, sześć lub osiem. Nie znajdziesz tam wymyślnych mebli i urządzeń, ale przynajmniej jest tanio. Łazienki nie są dedykowane dla pokoi. Swoje potrzeby trzeba załatwiać w łazience na korytarzu.

4. Wynajmowanie mieszkania

Można próbować szukać mieszkania samemu lub użyć do tego celu agencji. Lepiej użyć agencji, ale to tak naszym skromnym zdaniem. Jeśli mamy dużo czasu, możemy szukać samemu ale wówczas trzeba być naprawdę cierpliwym i wytrwałym w przeglądaniu ofert. Na agencję wydamy stówkę-dwie ale za to zwróci się nam z nawiązką. Aha i zawsze spisuj umowę wynajmu, zawsze. Dobrym rozwiązaniem jest to, że właściciel po wynajęciu ci mieszkania musi zdeponować na rządowe konto twoją kaucję. Oznacza to, że twoje pieniądze są chronione i w przypadku problemów właściciel nie może ci jej nie oddać. Wszelkie spory rozwiązywane będą prawnie.

5. Kupienie domu/mieszkania

Na koniec zostawiamy najcięższe armaty, czyli kupno nieruchomości. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zostać w UK na dłużej i nie mają zamiaru płacić dużego czynszu całe życie. Jak nietrudno się domyślić, kupno nieruchomości będzie się wiązało z dużą papierkologią. Kupić dom możemy za gotówkę bądź po wzięciu kredytu. Gdy zakupimy nieruchomość, musimy się liczyć z tym, że nie będą to wszystkie nasze opłaty. Zawsze dochodzą jeszcze jakieś drobne koszty np. koszt użytkowania ziemi jeśli ta nie należy do nas. Dodatkowo doliczmy opłaty za wywóz śmieci, koszenie trawników. Pomimo tego, zakup zawsze wychodzi taniej niż wynajem, o ponad połowę stawki a nawet i więcej.

Gdzie mieszkać w UK?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *