Na cenę wynajmu mieszkania w Anglii ma wpływ wiele czynników. Ważne jest tu nie tylko miasto, w którym zamierzamy zamieszkać, ale również lokalizacja nieruchomości biorąc pod uwagę jego strategiczne miejsca. Liczy się też rodzaj i powierzchnia nieruchomości, standard wyposażenia, okres najmu. Niejeden pracownik biura nieruchomości potwierdzi, że ważne jest również szczęście – najlepsze okazje stają się nieaktualne dosłownie w kilka chwil.

Zacznijmy od rodzaju nieruchomości. Jeśli zależy nam na krótkotrwałym okresie zamieszkania to z powodzeniem możemy skorzystać z hostelu. Za nocleg w pokoju wieloosobowym zapłacimy nie więcej niż 12 funtów natomiast za osobny pokój około 20 funtów za dobę. Nie spodziewajmy się tam jednak luksusów, musimy też być świadomi dodatkowych kosztów związanych z wyżywieniem, które trzeba zapewnić sobie samemu. Co ważne, jeśli interesuje nas nocleg w hostelu to warto zarezerwować w nim miejsce odpowiednio wcześnie, ponieważ niska cena kusi i często zdarza się, że tego rodzaju obiekty nie dysponują wolnymi miejscami.

Kolejna propozycja to akademik. Z nich możemy korzystać przeważnie w okresie wakacyjnym, kiedy nie mieszkają w nich studenci. Akademiki dysponują oddzielnymi pokojami, za które trzeba zapłacić mniej więcej 40 funtów za jedną dobę.

Zawsze można również wykonać tylko jeden pokój w domu. Ceny wahają się w tym przypadku w granicach 300 funtów za tydzień. Warto zamieszkać na przykład z lokatorem – wtedy koszty będą o połowę mniejsze. Tutaj należy jednak dobrze się zastanowić bowiem lokator może okazać się nie do końca osobą, z którą chcemy mieszkać.

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukamy mieszkania na stałe jest oczywiście wynajęcie samodzielnego mieszkania. W takim przypadku ceny będą najwyższe, ale można za to cieszyć się jakże dużym komfortem. Za tydzień najmu mieszkania w Londynie będzie trzeba zapłacić średnio 300 funtów, do tego należy dodać jeszcze koszty opłat eksploatacyjnych. Oczywiście, w Londynie jest najdrożej, w innych miastach powinno być nieco taniej.

Popularne w Anglii są mieszkania typu bedsit. To mieszkania z aneksem kuchennym jednak łazienkę trzeba dzielić w innymi lokatorami nieruchomości. Cena za tego rodzaju mieszkanie to około 140 funtów za tydzień.

Pamiętajmy, że cena zależy od lokalizacji i standardu. Taniej kosztować będzie mieszkanie w bloku, drożej w domu z ogrodem. Im większa powierzchnia, tym trzeba wydać więcej – mieszkanie z czterema sypialniami to koszt nawet 600 funtów tygodniowo.

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *