Wyjechałeś właśnie na emigrację? Nie wiesz za bardzo jak się odnaleźć za granicą? Sami dobrze wiemy jakich trosk może dostarczać ten problem. Dlatego postanowiliśmy, że odpowiemy na kilka pytań najczęściej zaprzątających głowę świeżo upieczonych imigrantów. Jeśli wcześniej przygotujesz się do takiego wyjazdu, będzie Ci łatwiej. Mając specjalność, znając język i posiadając mieszkanie, przeprowadzka do UK powinna być całkiem przyjemnym doświadczeniem. Nie będziemy mieli wówczas problemów z zamieszkaniem, znalezieniem pracy, dogadaniem się z ludźmi ani z zarobieniem na życie. Trudniej jest natomiast gdy nie mamy którejś z tych zalet. Wtedy naprawdę może być nam ciężko.

Przede wszystkim: Język

Chyba nie muszę tłumaczyć. Jeśli nie znasz angielskiego w Anglii, no to sorry… ale po co tam wyjechałeś? Nieznajomość języka kraju do którego się przeprowadza do istne samobójstwo. Bez języka nie masz co liczyć na jakąkolwiek pracę. Nawet od osoby na zmywaku chcą teraz angielski, bo trzeba umieć się jakoś dogadać z osobą i wydawać mu polecenia. Nie znając angielskiego tracisz 99% szans na znalezienie zatrudnienia w UK. Pracodawca nie będzie chciał z kimś takim rozmawiać, bo nie będzie mógł się z tobą dogadać bo nie znasz języka. Proste. Lepiej naucz się trochę angielskiego będąc jeszcze w Polsce lub pójdź na kursy organizowane dla imigrantów. Są bezpłatne i na pewno nauczysz się z nich dużo.

Do tego problemy z pieniędzmi

W porównaniu z Wielką Brytanią, w Polsce jest tanio. Większość osób przyjeżdżających tu nie ma o tym pojęcia. Dopiero w sklepach szokują ich ceny. W sumie to na początku cieszą się i mówią „o jak tanio!”. Potem dopiero dochodzi do nich, że te ceny to nie w złotówkach, i że trzeba je pomnożyć przez pięć.

Jak wynajmujesz mieszkanie to również nie jest tanio. Oprócz czynszu trzeba opłacić wcześniej kaucję i opłatę manipulacyjną dla agencji pośredniczącej.

Do tego jeszcze opłaty za transport, które naprawdę nie są niskie. Koszty transportu są wysokie nawet jak na wielką brytanię.

Zdrowie psychiczne

Nieważne ile mamy pieniędzy i jak dobrze znamy język, zawsze może przytrafić się nam coś, co popsuje nasz humor. Wtedy będziemy musieli skorzystać z pomocy profesjonalisty. Mówię tutaj o pomocy profesjonalnego psychologa. Zapisz sobie kilka kontaktów do polskojęzycznych psychologów zamieszkujących wyspy. Zapewniam, że jest tam ich dużo i na pewno któregoś znajdziesz.

Znajomi

Każdy potrzebuje znajomych. Każdy potrzebuje kogoś, z kim mógłby pogadać. Zanim jednak przejdziesz na ekstremalne metody i skorzystasz z pomocy psychologa, warto wcześniej porozmawiać z przyjacielem. Najlepiej jakby był blisko, na miejscu. Wtedy zadbasz o swoje zdrowie psychiczne i będziesz czuł się lepiej. Dlatego nie ignoruj tego i próbuj zakumplować się z napotkanymi polakami i polkami.

Jak odnaleźć się za granicą?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *