Gołębie w mieście są nie lada problemem. Zresztą nie tylko gołębie. Jest mnóstwo ptaków, które siedząc na elewacjach budynków, niszczą je i brudzą. Do niedawna uważano, że tak po prostu musi być i nic nie da się z tym zrobić. Nic bardziej mylnego. Z ptakami jak najbardziej da się walczyć, i nawet jest na nie bardzo łatwy sposób.

Przez wiele lat próbowano różnych sposobów do walki z ptakami. I żaden z nich nie był wystarczająco skuteczny, ani bezpieczny dla ptaków lub ludzi. W końcu ktoś wpadł na idealne rozwiązanie. Rozwiązanie wręcz mechaniczne, niewymagające żadnego specjalnego sprzętu. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i teraz stosuje się je praktycznie w każdym większym mieście na świecie. Jakie jest owe rozwiązanie? Kolce. To wszystko. Na elewacjach budynków, pomnikach, latarniach i wszystkich innych poziomych miejscach montuje się specjalne maty z kolcami. Maty te skutecznie odstraszają gołębie. Po prostu fizycznie nie ma możliwości na to, aby taki gołąb lub inny ptak usiadł w miejscu gdzie są zamontowane kolce.

Dodatkowo kolce te są wyjątkowo dyskretne. Gdy jesteśmy blisko widać je, ponieważ nie są one niewidzialne. Ale gdy są zamontowane na wysokich budynkach, kolców tych praktycznie nie widać, ponieważ są bardzo, bardzo cienkie. A już na pewno nie widać ich na zdjęciach. Dlatego mogą być montowane nawet na często fotografowanych zabytkach w żaden sposób ich nie szpecąc.

Jeśli posiadasz kamienicę lub jakikolwiek budynek w centrum dużego miasta, na pewno spotkałeś się już z problemem gołębi i innych ptaków stale siadających na twoim budynku. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, możesz zerknąć do oferty firmy, która montuje systemy antyptakowe od lat. Są oni profesjonalistami w swoim fachu i niejeden moduł z kolcami w swoim życiu już rozłożyli.

Szpilki te mają budowę modułową, z tego powodu mogą być rozłożone na każdej powierzchni. Do tego są bardzo bezpieczne. Nie ranią ptaków w żaden sposób, a jedynie je odstraszają. Także nie narazisz się na żadne protesty ekologów po zamontowaniu tego systemu.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, co stosuje się w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii, zerknij na stronę internetową firmy oferującej te systemy klikając w obrazek poniżej:

birdsystem

Jak w UK poradzono sobie z gołębiami?

Post navigation


One thought on “Jak w UK poradzono sobie z gołębiami?

  1. Ciekawe rozwiązanie tylko u Nas może być obawa przed obrońcami zwierząt, którzy mogą stwierdzić że takie rozwiązania są niebezpieczne dla gołębi. Choć uważam że to świetna sprawa jeśli dworce kolejowe są wolne od problemu gołębi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *