Aby założyć konto w banku na terenie Wielkiej Brytanii należy spełnić kilka warunków a przede wszystkim posiadać minimum dwa dokumenty. Pierwszym jest dokument tożsamości, drugim natomiast potwierdzenie miejsca zamieszkania.

O ile w przypadku dokumentu tożsamości najczęściej wymagany jest paszport (chociaż niektóre banki akceptują na przykład karty płatnicze ze zdjęciem, które wydane zostały na terenie Unii Europejskiej), tak biorąc pod uwagę potwierdzenie miejsca zamieszkania w Anglii jest to już bardziej przystępne. W tym celu można chociażby przedstawić rachunek za gaz czy prąd a nawet podać numer telefonu stacjonarnego.

Zdarza się również, że wystarczy pisemna rekomendacja zarządcy najmowanej nieruchomości. Akceptowana jest jak najbardziej umowa najmu, polisa ubezpieczenia komunikacyjnego bądź wyciąg z rachunku innego banku. Żadna instytucja nie akceptuje natomiast rachunku opłat za telefony komórkowe czy rachunku za telewizje satelitarną. Co ważne, każdy dokument powinien być aktualny i ma należeć do konkretnej osoby, która owe konto w banku chce założyć.

Wybór stosownych usług bankowych jest w Anglii niezwykle szeroki. To nie tylko stacjonarne banki tradycyjne, ale także te internetowe. Usługi tego rodzaju oferują też zresztą niektóre sieci handlowe – na przykład Tesco. Do najczęściej wybieranych kont zaliczyć można trzy formy. To current account, czyli standardowy ROR, basic account, czyli konto dla osób, których źródłem dochodu pozostają zasiłki a także student account, czyli konto dla studentów. Oprócz tego banki oferują konta dla osób niepełnoletnich czy konta dla osób o bardzo wysokich dochodach, wiele ofert bankowych jest „szytych na miarę” w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klientów.

Co ciekawe, z reguły banki w Anglii oferują konta z nieoprocentowanym debetem do kwoty nie wyższej aniżeli 100 funtów. To doskonałe rozwiązanie nabywania dodatkowej gotówki. Do tego banki nie naliczają prowizji od wypłat z bankomatów – robią to niestety niektórzy właściciele bankomatów (informacja o naliczanej prowizji jest zawsze wyświetlana jeszcze przed zaakceptowaniem dokonywanej transakcji.

Warto wiedzieć, że szereg kont internetowych w Anglii jest mocno ograniczony. W porównaniu z ofertami banków polskich można śmiało powiedzieć, że instytucje krajowe są pod tym względem liderem. Okazuje się, że to Polacy mogą cieszyć się dużo bardziej rozwiniętymi funkcjami kont online.

Jak założyć konto w banku?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *