Jeśli chodzi o zasiłki w Wielkiej Brytanii, to naprawdę jest z czego wybierać a oferta jest spora. Nie to co w Polsce. Przyjrzymy się po kolei każdemu z nich abyś mogła zobaczyć które z nich będą stosowne w twojej sytuacji.

Gdy masz Dziecko

Child Tax Credit – jeśli roczny przychód Twojej rodziny jest mniejszy niż 58 tys. funtów (a to całkiem sporo) możesz ubiegać się o ten dodatek.

Child Benefit – jeśli masz dziecko poniżej 16 lat, z automatu możesz ubiegać się o ten dodatek socjalny.

Income Support – w przypadku samotnego wychowywania dziecka należy się Tobie ten dodatek. To samo tyczy się sytuacji w których nie możesz pracować.

Guardians Allowance – jeśli opiekujesz się nieswoim dzieckiem.

Disability Living Allowance – gdy twoje dziecko jest upośledzone i potrzebuje specjalnej opieki. Dodatek ten działa tylko do 16 roku życia.

Money For School Clothing i Money For School Transport – jak sama nazwa wskazuje, są to pieniądze na ubranie dziecka do szkoły i wyprawkę szkolną, oraz na transport dziecka do szkoły.

Gdy Pracujesz

Working tax credit – jeśli pracujesz ponad 16 godzin w tygodniu i nadal nie starcza ci na jedzenie. W przypadku gdy pracujesz poniżej 16 godzin tygodniowo zostaje ci jeszcze income support opisany wcześniej.

Housing Benefit i Council Tax Benefit – jest to dodatek do mieszkania.

Ciąża

Statuatory Maternity Pay, Statuatory Paternity Pay – gdy pracujesz i oczekujesz, wtedy możesz dostać nieco wsparcia od rządu w postaci tych dodatków.

Podsumowanie

Jak widać, to tylko niektóre z dostępnych zasiłków. W Wielkiej Brytanii naprawdę jest z czego wybierać jeśli chodzi o zasiłki socjalne. Dlatego zapraszamy wszystkich do pobierania jak największej ich ilości.

„Nie chcę pracować, chcę zasiłek!” – Przewodnik po zasiłkach

Post navigation


2 thoughts on “„Nie chcę pracować, chcę zasiłek!” – Przewodnik po zasiłkach

  1. zasiłków jest na wyspach tyle, że spokojnie można z nich wyżyć. trzeba się tylko dobrze wkręcić i poskładać wnioski na wszystkie możliwe dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *