Polacy mieszkający w Southampton są szczególną kategorią. Miasto to nie jest tak duże jak Londyn, ale zdołało ściągnąć całkiem dużą populację Polaków emigrujących ze swojej ojczyzny. 

Miasto jest raczej średniej wielkości. Z populacją nieco ponad 200 tys. osób nie dorasta do pięt największym aglomeracjom. Także tempo życia jest tutaj nieco wolniejsze niż w Stolicy, co przyciąga wielu Polaków.

Gdzie mieszkają Polacy w Southampton?

Polacy mieszkają głównie z apartamentach, w których koczuje sześciu podobnych im towarzyszy. Nie muszą oni być koniecznie z Polski. Mieszkają wspólnie z Hindusami, Nigeryjczykami, Pakistańczykami, Jamajczykami i innymi członkami wysoko rozwiniętych państw. Typowy Polak zamieszkuje zazwyczaj jeden pokój o powierzchni pięciu metrów kwadratowych. I dzieli łazienkę z całą kamienicą.

Gdzie pracują?

Przeciętny Polak wykonuje jakąś pracę fizyczną, typu budowlaniec, mechanik, murarz. Oczywiście praca musi wymagać jak najniższych kwalifikacji (albo żadnych) bo taki przeciętny Polak nie był przecież w stanie nabyć ich w żadnej polskiej szkole. Taka sama sytuacja jest z kobietami. Najczęściej podejmują pracę sprzątaczek, opiekunek, kelnerek. Wszystko to bez kwalifikacji i za najniższą krajową.

Rozrywka Polaków w Southampton?

Polacy w ciągu tygodnia pracują na 2 etaty także nie mają czasu na rozrywkę. Jedyny czas, kiedy mogą gdzieś wyjść zdarza się w weekend. Wtedy w weekend idą do pubu i upijają się na umór, kontemplując swoje życie. Albo oglądanie filmu wieczorami. No bo co innego można robić?

Ogólnie

Ogólnie rzecz biorąc, życie polaka za granicą wygląda bardzo podobnie jak w Polsce, tylko gorzej. Zamiast ładnego mieszkania na 40 letni kredyt  – jeden pokój z hindusami. Zamiast nudnej pracy w budżetówce – 2 etaty jako sprzątaczka. Większe zarobki są całkowicie zjadane przez wyższe koszty życia. I nic się nie zmieniło. A miało być lepiej.

Polacy w Southampton

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *