Czy wiesz, że Polacy, którzy podejmują się na stałe pracy zarobkowej poza granicami naszego kraju, przesyłają rocznie do ojczyzny ponad 15 miliardów złotych? Najwięcej pieniędzy przelewanych jest z Niemiec, ale na drugim miejscu od lat utrzymuje się Wielka Brytania. I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież to właśnie na Wyspy wyjechało do pracy najwięcej naszych rodaków.

Okazuje się, że przeciętny Polak, który w Wielkiej Brytanii pracuje na stałe, wysyła do Polski nawet 3 tysiące złotych, a przelewy pieniezne z uk do polski są jednym z najpopularniejszych tematów finansowych, którymi interesują się nasi rodacy przebywający poza granicami. Chodzi przecież o to, by podczas realizacji takich transferów ponosić jak najmniejsze koszty, dzięki czemu przesyłane mogą być większe sumy pieniędzy.

Polacy zarabiający za granicą, przelewają pieniądze do ojczyzny najczęściej w celu wspierania pozostawionych tutaj bliskich. To najczęściej żony, dzieci, ale też rodzice czy dziadkowie. Dzięki tym środkom w znaczny sposób poprawił się standard życia pozostawionych członków rodzin, których główny żywiciel wyjechał poza Polskę w celach zarobkowych.

Warto też wiedzieć, że walutowe przelewy pieniężne realizowane są nie tylko celem wsparcia najbliższych. Polacy, którzy wyjechali poza granice naszego kraju, bardzo często pozostawili tutaj różnego typu zobowiązania finansowe. To między innymi opłaty, jakie wiążą się z czynszem za mieszkanie, obowiązujące jeszcze umowy z dostawcą internetu czy raty zaciągniętych kredytów.

Polacy z Anglii nadal pomagają bliskim

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *