Parkiet, panele, gres, płytki ceramiczne, a może posadzka z żywicy? Wybór odpowiedniego materiału jest rzeczywiście trudny, przecież podłoga ma być nie tylko praktyczna, ale również dekoracyjna. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się posadzki cienkowarstwowe, w tym posadzki epoksydowe. Sprawdź, dlaczego żywicę stosuje się coraz częściej już nie tylko w fabrykach czy obiektach użyteczności publicznej, ale również w przestrzeniach domowych.
Przede wszystkim podłoga z żywicy jest odporna na rysowanie, pękanie, ścieranie, brud, odbarwienia, ciężar, wysokie i niskie temperatury oraz wodę. Do tego jest łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnią bez fug, jest również antypoślizgowa.
Warto wspomnieć, że podłoga z żywicy może stanowić doskonały element dekoracyjny. Można ją barwić albo dodawać drobinki kwarcu, które będą mienić się niczym brokat. Odważni inwestorzy decydują się na tworzenie z żywicy barwionych podłóg, które dają niesamowite wrażenie form 3D.
Zaletą posadzek dekoracyjnych jest to, że większość z nich pasuje do każdego wnętrza. Idealnie komponują się w aranżacjach w stylu nowoczesnym czy skandynawskim, ale też tym retro czy loftowym. Cieszy też ich koszt, bo inwestycja nie jest droższa od innych materiałów. Do tego taką podłogę bez problemu udaje się stworzyć samodzielnie.