Sport w Wielkiej Brytanii jest bardzo popularnym zjawiskiem. Tutaj prawie każdy ćwiczy lub trenuje jakiś sport. Dlatego łatwo wkręcić się w uprawianie jakiegoś sportu, jeśli robią to wszyscy nasi znajomi. Zapisać się możemy na naprawdę wszystko, co ze sportem związane. Zacznijmy od przeglądu kilku najpopularniejszych dyscyplin sportowych.

Bieganie

Bieganie to, można rzec, król sportów. Biegać możemy absolutnie wszędzie i z każdym. Jeśli nie chcemy biegać sami, możemy pójść na bieżnię lub pobiegać z kimś po parkach. Znalezienie partnera do biegania nie jest trudne.

Kolarstwo

Zanim zaczniesz, najpierw zaopatrz się w rower w sklepie rowerowym. Następnie  możesz zacząć swą przygodę z kolarstwem. Miejsc do jeżdżenia w UK jest naprawdę dużo. Będziesz zachwycony gdy odkryjesz ścieżki rowerowe i trasy wyznaczone w parkach i lasach.

Inne sporty

Do tego masz  do wyboru inne sporty takie jak jeździectwo, strzelectwo, profesjonalne granie w gry komputerowe, poker na wysokie stawki. Wszystkie te gry z pewnością podniosą twoją sprawność fizyczną i sprawią, że będziesz zdrowszą osobą.

Działalność charytatywna

Sport w Wielkiej Brytanii ściśle połączony jest z działalnością charytatywną. Zapisując się do maratonów możesz wesprzeć potrzebujące organizacje charytatywne. Działanie to jest bardzo pozytywnie postrzegane przez społeczność. Istnieje maraton na rzecz fundacji „Children with Leukaemia”. Organizacja ta szuka leku na białaczkę. Maraton odbywa się najczęściej w kwietniu. Jeśli zamiast biegania wolimy pływanie, organizowane są również maratony pływackie.

Sport w Wielkiej Brytanii

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *