Twój mąż poszedł do pubu, wypił za dużo i pobił jakiegoś Brytyjczyka? Teraz siedzi w więzieniu i oczekuje na wyrok? To jeszcze nie koniec świata. Zobacz jak radzić sobie z takimi sytuacjami. Rodzina osoby w więzieniu otrzymuje duże wsparcie od rządu, zobacz jak możesz je wykorzystać.

Na początku podajemy numer zaufania dla wszystkich tych, którzy szukają pomocy. Jest to dedykowana linia telefoniczna na rodzin osób będących w placówkach karnych. Zadzwoń pod 0808 808 2003 aby porozmawiać z konsultantem. Na pewno otrzymasz potrzebne wsparcie i będzie ci łatwiej po takim telefonie.

Brytyjski Departament Sprawiedliwości. Jeśli potrzebujesz informacji o tym jak działają brytyjskie więzienia, jak wyglądają i generalnie wszystko o więziennictwie, nie szukaj dalej. Na oficjalnej stronie departamentu sprawiedliwości znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Strona ta jest naprawdę kompletna i posiada mnóstwo przydatnych informacji. Dowiesz się z niej jaka pomoc jest oferowana świadkom w sądzie, ofiarom różnorodnych zbrodni i przeczytasz o tym jak przebiega pobyt osoby w więzieniu, od dnia osadzenia do dnia wypuszczenia.

Istnieje też Królewski Zarząd Więziennictwa. Jest do rządowa agencja, która zarządza więzieniami.

Kolejną przydatną stroną będzie Zarząd Reform Więziennictwa. Można tam złożyć zażalenie na sposób traktowania więźnia w zakładzie karnym. Jeśli twój mąż lub żona w zakładzie jest traktowany/traktowana źle, udaj się na tę stronę i wypełnij stosowny formularz.

Kolejna linia pomocy, Nacro. Ta organizacja jest organizacją pozarządową specjalizującą się w dostarczaniu niezbędnej wiedzy więźniom i ich rodzinom.

Zarząd reform więziennictwa

Nacro

Twój bliski w więzieniu? – zobacz co zrobić!

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *