torba weekendowa

Podróżowanie to jedna z najczęściej wymienianych pasji. Uwielbiamy poznawać nowe miejsca, atrakcje turystyczne, kulturę i tradycje mieszkańców odległych zakątków. Chętnie odpoczywamy też od zawodowych obowiązków i relaksujemy, upajając się wakacyjnym klimatem.

Okazuje się jednak, że już tak przyjemne nie są dla nas same przygotowania do wyjazdu. Zmorą dla większości jest na przykład pakowanie walizki. No bo jak zmieścić wszystkie niezbędne ubrania i akcesoria do pudełka wielkości jednej szuflady w całej garderobie? Na szczęście przy zastosowaniu szeregu praktycznych porad okaże się, że nawet torba weekendowa zmieści wszystko, czego tylko potrzebujemy, by w pełnym komforcie spędzić urlop.

  1. Zrób listę niezbędnych rzeczy
  2. Dobieraj zestawy ubrań
  3. Weź tyle kompletów, na ile dni jedziesz (maksymalnie 7 kompletów)
  4. Zrezygnuj z produktów, które możesz kupić na miejscu
  5. Pakuj od największej rzeczy do najmniejszej
  6. Roluj ubrania
  7. Możesz skorzystać z torby próżniowe (pamiętaj, że bardzo gniotą odzież)
  8. Nie zabieraj rzeczy „na wszelki wypadek”, chyba że jest to latarka, a Ty wybierasz się na biwak w lesie
  9. Najważniejsze rzeczy spakuj do bagażu podręcznego, jeśli Twoja podróż odbywa się samolotem
  10. Postaw walizkę na wagę

To oczywiście tylko niektóre rady, jakie można zastosować, zanim jeszcze wyruszymy w podróż. Pamiętaj, że priorytetem jest przede wszystkim odpowiednie dopasowanie walizki. Na kilka dni poza miasto idealna będzie torba weekendowa, którą zarzucisz na ramię. Pod namiot nie musisz zabierać eleganckiej walizki na kółkach, lepiej sprawdzi się sportowa torba. Im więcej dni spędzisz poza domem, tym większy bagaż zabierzesz na wypoczynek. Warto być jednak minimalistą. Podczas urlopu i relaksującego luzu sprawdzą się przede wszystkim ubrania oversize, w stylu ulicznym. Może nad jezioro wcale nie warto zabierać wieczorowej sukni i najlepszych szpilek? Niedopasowane do rodzaju wyjazdu rzeczy zajmą tylko niepotrzebnie miejsce w bagażu i sprawią, że ten stanie się sporo cięższy.

Zostań mistrzem pakowania walizki

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *