salon fryzjerski poznań

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest zabiegiem bardzo popularnym i już od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w śród pań.  Choć wiele kobiet decyduje się na przeprowadzenie go w warunkach domowych to musimy wiedzieć o tym, że najbardziej spektakularne efekty uzyskamy jeżeli zabieg przeprowadzi dobry fryzjer, Poznań (https://www.piotrsierpinski.pl/) jest miastem w którym znajdziemy wiele miejsc w których śmiało będziemy mogli oddać swoje włosy profesjonalistom.

Co to takiego keratynowe prostowanie włosów

Mimo, że nazwa zabiegu sugeruje nam, że jest to zabieg typowo mający na celu trwałe wyprostowanie włosów, to jednak jego głównym celem jest zupełnie coś innego. Zabieg ma przede wszystkim za zadanie odżywić i zregenerować nasze włosy od wewnątrz za pomoca keratyny która jest naturalnym budulcem naszych włosów. Efektem całkowicie ubocznym jest to, że nasze włosy po tym zabiegu stają się również bardzo proste i gładkie.

Keratynowe prostowanie włosów, jak to się robi

Zabieg keratynowego prostowania włosów odbywa się w kilku etapach, aby efekty były takie jakich oczekujemy nie możemy pominąć żadnego z nich. W pierwszej kolejności musimy dokładnie oczyścić włosy ze wszystkich pozostałych na nich kosmetyków, następnie włosy należy dokładnie osuszyć, przed nałożeniem keratyny włosy powinny być suche. Jeżeli już dokładnie wysuszymy włosy możemy przejść do nakładania głównego preparatu jakim jest keratyna. Następnie produkt ten musimy pozostawić na włosach na około 30 minut. Następny etap zabiegu to ponownie dokładnie osuszenie włosów, a następnie prostowanie. Prostowanie włosów podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów musi być przeprowadzone bardzo dokładnie i skrupulatnie. Prostujemy włosy pasmo po paśmie, aby keratyna wniknęła w głąb włosa.

Zabieg keratynowego prostowania włosów najczęściej wykonywany jest u osób które posiadają włosy bardzo suche, puszące się zniszczone i rozdwojone. Zabieg polega bardziej na regeneracji niż na prostowaniu. Jeżeli posiadamy włosy bardzo kręcone i chcemy wyprostować je na dłuższy czas powinniśmy zdecydować się na zabieg nanoplastii włosów.

Keratynowe prostowanie włosów krok po kroku

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *