Większość Polaków w Southampton jest zapracowana. Na tyle, że nie są w stanie gotować sobie codziennie obiadów. Naprzeciw temu wychodzą im liczne firmy cateringowe, które oferują dostawę świeżego jedzenia do domu. Przyjrzyjmy się pokrótce ofertom tych firm i zobaczmy, czy są one atrakcyjne dla osób mieszkających i pracujących za granicą w Wielkiej Brytanii.

Wybór jest całkiem niezły. Możemy wybierać z kilkunastu ofert różnych dostawców. Większość z nich posiada standardowe plany oparte na ilości kcal w posiłkach zawartych w ciągu dnia. I z tego powodu mamy plany typu: 1500 kcal, 1750 kcal, 2000 kcal , 2500 kcal lub więcej dla osób trenujących. Cena tych planów rośnie wraz z wzrostem kaloryczności posiłków.

Większość dostawców ma także w swojej ofercie specjalne plany żywieniowe. Do tych specjalnych planów należą np. plany bezglutenowe, bezlaktozowe, oczyszczające. Wszystko to w odpowiedzi na rosnące potrzeby konsumentów. Konsumenci potrzebują coraz bardziej skomplikowanych dań, dużej rotacji typów posiłków, aby były niestandardowe i spełniały wymagania nawet tych bardziej wysublimowanych podniebień.

Niektóre z firm mają w swojej ofercie także lunche. Oznacza to, że jeśli nie potrzebujemy zamawiać jedzenia na cały tydzień, a tylko na lunch, możemy dostać pyszny lancz z dostawą do biura. I nie trzeba będzie już więcej rozkminiać co zjeść w pracy. Decyzja ta zostanie podjęta za nas a my będziemy mogli skupić się na istotnych dla nas celach biznesowych.

Jedzenie dowożone jest zazwyczaj przez 5 dni w tygodniu, podczas dni roboczych. Oznacza to, że podczas weekendów będziemy musieli zadbać o swoje pożywienie sami. Także koniecznie może być zapolowanie na dzika lub inną zwierzynę. Niektóre z firm cateringowych jednak oferują dowożenie jedzenia przez 7 dni w tygodniu. Dlatego wszyscy ci, którzy absolutnie nie chcą robić sobie samemu jedzenia będą z tego powodu wniebowzięci.

Jeśli chcesz bardziej skomplikowane smaki, możesz także skorzystać z oferty cateringowej restauracji. Jednak taka opcja jest już znacznie droższa i będzie kosztowała Cię kilkaset funtów miesięcznie więcej. Jednak potrawy przygotowywane w restauracjach będą znacznie lepsze niż te od firm cateringów dietetycznych. Bo jak sama nazwa wskazuje, cateringi te są dietetyczne a dietetyczne jedzenie jest zazwyczaj niedobre. Także jeśli nie chcemy tracić kilogramów zarzynając się dietą, skorzystajmy z cateringów restauracyjnych, bo oferują one lepsze potrawy.

Dostawa jedzenia do domu w Southampton

Post navigation


One thought on “Dostawa jedzenia do domu w Southampton

  1. Dwa lata temu pojechałem do rodziny w Anglii. Pierwsze co zrobiłem jak wyszedłem z lotniska to poszedłem do pobliskiego hipermarketu kupić coś do jedzenia. Myślałem że jak dotrę do rodziny to sobie coś podgrzeję i zjem na ciepło. Kupiłem sobie jajka w puszce, które po otwarciu przyprawiły mnie prawie o zawał. Potem uznaliśmy że zamówimy obiad w jednym z pobliskich bistro. To co nam przywieźli było obrzydliwe. Odradzam kupowanie gotowego jedzenia. Lepiej je sobie zrobić samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *