lublin

Polacy zarabiają coraz więcej i wreszcie stać nas na wakacyjne podróże. Coraz częściej wybieramy się na zagraniczne wycieczki, chociaż w Polsce nie brakuje zakątków, które rzeczywiście zachwycają. Polacy, którzy właśnie teraz planują cel kolejnego wyjazdu albo ci, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju, a chcą przyjechać, by zwiedzać Polskę, powinni zwrócić uwagę na Lubelszczyznę. To nieco zapomniany przez nas kierunek, który ma wiele do zaoferowania. Dzisiaj przedstawiamy atrakcje, które w okolicach Lublina czekają na wszystkich turystów.

 

Wybierając się na Lubelszczyznę, warto dokładnie zaplanować taki wyjazd. Zacznijmy od noclegu. Okazuje się, że sam Lublin i jego okolice oferuje doskonałą bazę noclegową. Przykładem może być Zajazd Gościnny http://www.zajazdgoscinny.pl/restauracja, w którym oprócz komfortowego spania znajdziemy też restaurację, która serwuje regionalne dania. Dzięki temu ten region naszego kraju poznamy jeszcze lepiej.

Do atrakcji, które na pewno warto zobaczyć, zaliczyć można Starówkę w Lublinie, podziemia kredowe w Chełmie, wąwozy w Nałęczowie, Rynek w Kazimierzu Dolnym. Dzieci zachwycone będą Parkiem Rekreacji Zoom Natury w Lublinie, kąpielami nad Jeziorem Białym czy Zagrodą Guciów ze skansenem i okazałym zwierzyńcem.

To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na turystów, którzy przybywają w okolice Lublina. To właśnie tutaj panują doskonale warunki do uprawiania różnych sportów, na przykład przejażdżek rowerowych czy pływania. Okoliczne lasy zachęcają grzybiarzy, a jeziora pasjonatów wędkowania. To właśnie tutaj liczyć możemy na pobyt na łonie natury albo wycieczkę pełną miejskich wrażeń.

 

Ciekawostką jest też fakt, że wschodnie tereny Polski przeżywają wzmożony rozwój. Ten nieco zapomniany niegdyś zakątek naszego kraju, stawia dzisiaj na turystykę. Warto zwrócić też uwagę na komfortowy dojazd w te okolice z różnych części Polski – właśnie powstają kolejne odcinki tras ekspresowych, które łączą Lublin z Warszawą.

Nasza Polska taka piękna – okolice Lublina

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *