depilacja laserowa

Idealnie gładka skóra to dzisiaj priorytet, by dbać o estetyczny i atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Okazuje się jednak, że nie wszystkie metody usuwania zbędnego owłosienia nadają się, by stosować je w miejscach, które są podatne na podrażnienia. Sprawdź, jak usuwać niechciane włoski w sposób bezpieczny, komfortowy, a przede wszystkim skuteczny. Przedstawiamy innowacyjną depilację laserową, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem w różnych zakątkach świata.

Usuwanie włosków bez bólu

Nie chcesz powtarzać zabiegów depilacyjnych co kilka dni, bo te prowadzą do podrażnienia delikatnej skóry? Odrzucasz metody, które pozwalają cieszyć się gadką skórą przez kilka tygodni ze względu na ból, jaki towarzyszy ich realizacji? Pragniesz pozbyć się włosków raz na zawsze? Dowiedz się, na czym polega depilacja laserowa i dlaczego z powodzeniem może być stosowana w miejscach, które są podatne na podrażnienie.

W większości przypadków zależy nam na uniknięciu bólu podczas zabiegów depilacyjnych. To dlatego w strefie intymnej rezygnujemy z depilacji depilatorem czy woskiem. Przeważnie decydujemy się na stosowanie kremów do depilacji, które nierzadko wywołują jednak uczulenie albo golenie włosków jednorazową maszynką, co prowadzi do częstych stanów zapalnych, powstawania krostek i problemu wrastających włosków.

Jedyną skuteczną i bezbolesną metodą na trwale usunięcie włosków z miejsc wrażliwych, jest depilacja laserowa. Tą z powodzeniem można stosować w okolicach bikini, pod pachami, na twarzy czy na kończynach. Co ciekawe, depilacja laserowa bikini czy też innych delikatnych miejsc przebiega bez żadnego bólu. Pełny komfort w czasie zabiegu laserowego gwarantują urządzenia najnowszej generacji. Przykładem może być laser diodowy Motus AX, który posiada specjalną nakładkę chłodzącą. Ta w czasie zabiegu działa jak naturalny znieczulacz. Świetnym rozwiązaniem jest również realizacja depilacji laserowej laserem aleksandrytowym, który automatycznie dobiera natężenie i moc wydzielanych wiązek laserowego światła. Dzięki temu eliminowane zostaje ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak poparzenie skóry, które w miejscach podatnych na podrażnienia mogłoby wystąpić z większą częstotliwością.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Mowa o kilku zabiegach, ponieważ jednorazowa depilacja nie daje optymalnych efektów. Należy zrealizować co najmniej od 3 do 8 zabiegów w zależności od wybranej partii ciała. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i docierają do cebuli oraz mieszków włosowych, oddziałując niszcząco na główny barwnik włosów, czyli melaninę. Z każdym kolejnym zabiegiem włoski stają się coraz jaśniejsze, aż wreszcie znikają bezpowrotnie.

Aby depilacja laserem była skuteczna i w pełni bezpieczna dla skóry podatnej na podrażnienia, każdy zabieg wykonuje się we właściwych odstępach czasu. O tych decyduje specjalista, który kwalifikuje do zabiegów laserowych oraz takowe wykonuje. Najczęściej przerwy w laseroterapii to od 4 do 10 tygodni.

Usuwanie niechcianych włosków z miejsc podatnych na podrażnienia

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *