Przedsiębiorcy, którzy mają w planach otwarcie sali zabaw, muszą wziąć pod uwagę wiele aspektów, jeśli chodzi o wyposażenie takiego miejsca. Liczy się bezpieczeństwo gości oraz zapewnienie im atrakcji, które rzeczywiście będą wpływać na doskonałą rozrywkę. Przecież właśnie po to tworzone są takie miejsca.

Bezpieczeństwo liczy się bezwzględnie. Właściciele muszą nabywać tylko takie wyposażenie, które jest zgodne z normami i posiadają właściwe certyfikaty. Każda zabawka musi być pod nadzorem serwisu. Nie dopuszcza się, by jakakolwiek atrakcja była w trakcie użytkowania uszkodzona.

Wokół wyposażenia musi być też stworzona strefa bezpieczeństwa, a sprzęt, który mógłby przyczynić się do urazu dziecka, musi być odpowiednio zabezpieczony. Trzeba też pamiętać, że każda sala zabaw musi posiadać regulamin – ma być on wywieszony w dobrze widocznym dla rodziców i dzieci miejscu. W obiekcie do dyspozycji gości musi być również łazienka, kącik, w którym można spożywać jedzenie, a także punkt apteczny.

Nie mniej ważna jest kwestia samego wyposażenia, czyli atrakcji, z jakich korzystają najmłodsi. Jak wspomnieliśmy, muszą być najlepszej jakości, ich montaż ma być przeprowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów. Duży wpływ na zyski z tego rodzaju prowadzonej działalności będzie miała również atrakcyjność sprzętu. Zjeżdżalnie, basen z kulkami, tzw. małpi gaj, tunele, liny, tyrolka, ścianka wspinaczkowa, trampolina to dzisiaj standard.

Gra w szachy zalety

Właściciele sal zabaw inwestują również w bardziej nowoczesne sprzęty. W większości takich obiektów do dyspozycji najmłodszych są konsole do gier czy interaktywne podłogi Funtronic. Zazwyczaj sale są też podzielone na różne strefy, biorąc pod uwagę choćby wiek odwiedzających gości. Tutaj znowu wracamy do kwestii bezpieczeństwa – należy dbać o to, by dzieci do lat 3 nie korzystały z atrakcji przeznaczonych dla starszaków. Chodzi też o to, by nie stała im się podczas zabawy krzywda.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w salę zabaw, muszą być przygotowani na to, że środki jakie pochłonie taki obiekt to minimum 50 000 złotych. Chcąc jednak stworzyć miejsce nowoczesne i przyciągające dzieci, muszą przeznaczyć na urządzenie nawet dwa razy tyle. Okazuje się jednak, że im więcej innowacyjnych rozwiązań mają do dyspozycji najmłodsi, tym sala staje się bardziej prestiżowa, a właściciel może liczyć na większe zyski. Każdy, kto prowadzi ten biznes, musi też na bieżąco śledzić nowinki – wymiana i doposażanie obiektu to konieczność. Standardowe zjeżdżalnie czy sam basen z plastikowymi kulkami nie są już tak wielką atrakcją. Na pewno nie w dobie tak wszechstronnego rozwoju elektroniki, z którą dzieci mają już przecież do czynienia.

Ciekawostką jest też to, że coraz częściej stawia się na aspekt rozwoju dzieci. Przykładem będzie tutaj wspomniany już magiczny dywan, który pozwala nie tylko na doskonałą zabawę, ale również zdobywanie nowych umiejętności i usprawnianie tych już nabytych. Dotyczy to zarówno motoryki ruchowej, jak i rozwoju intelektualnego.

Jak wyposażone są sale zabaw w UK?

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *